Olweus patyčių prevencijos programa Pavenčių mokykloje

Posted Publikavo administratorius -> Mokiniams, Mokyklos naujienos, Mokytojams, Tėvams     Comments Komentarų nėra
Spa

Šiais mokslo metais Kuršėnų Pavenčių mokykloje pradėta diegti Olweus patyčių prevencijos programa. Ji įtraukė visą mokyklos bendruomenę- mokinius, mokytojus, mokyklos darbuotojus, tėvus. Programos tikslas- sumažinti patyčias ir agresiją mokykloje, teikti pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai. Programos esmė- išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Mokiniams skelbiama pagrindinė Olweus patyčių prevencijos programos žinia- mūsų mokykloje nesityčiojama. Šiam tikslui pasiekti skirtos 4 prieš patyčias nukreiptos taisyklės:

1 taisyklė -  mes nesityčiosime iš kitų;

2 taisyklė – mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi kiti;

3 taisyklė – mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;

4 taisyklė – jei žinosime, kad iš ko nors tyčiojamasi, mes apie tai pranešime suaugusiems mokykloje arba namuose.

Siekiant užkirsti kelią patyčioms, kurti draugiškesnę ir saugesnę aplinką mokykloje, labai svarbu bendradarbiauti ir dirbti visiems kartu.

Olweus patyčių prevencijos programos I grupės vadovė Gražina Novogreckienė, koordinacinės grupės narė Jovita Stočkienė