In memoriam

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Bir
5

Stasys Stugys

(1959-2015)

                      Vos prasidėjus vasarai ir įsisiautėjus žydėjimo šventei, esame liūdni ir nusiminę. Netekome žmogau, kurį labai vertinome, kurį labai mėgome, su kuriuo buvo malonu susitikti ir jam ištarti: labas, Stasy…

Birželio 5 dieną negailestinga liga amžinybėn išsivedė mūsų bičiulį – Kuršėnų Pavenčių mokyklos direktoriaus pavaduotoją ugdymui Stasį Stugį.

Stasio Stugio gimtinė – gražia gamta atsiveriantis Šiaulių rajono Bijotės kaimas. Čia 1959-ųjų birželio 3 dieną gimė, čia – vaikystės ir jaunystės takai. Paskui jie įsiliejo į platesnius kelius, kurie Stasį nuvedė į Šiaulius, čia esantį universitetą.  Kibo į gana sunkius mokslus – fiziką ir matematiką, kuriuos sėkmingai įveikė.

Niekada Stasys nebijojo sunkumų. Tuoj po studijų užsikrovė nemažą naštą – tapo Kelmės rajono Gordų mokyklos direktoriumi. Po trejų metų atvažiavo į Kuršėnus. Ir vėl – nelengvi direktoriaus pavaduotojo bei matematikos mokytojo darbai Kuršėnų Pavenčių mokykloje, kuri pradžioje vadinosi Kuršėnų 3-ąja vidurine mokykla. Puikiai išmanė švietimo sistemos subtilybes, mokėjo bendrauti su kolegomis pedagogais ir mokiniais, turėjo antrąją vadybos kategoriją. Šiuos gabumus patvirtina ir Švietimo ministerijos, Šiaulių rajono savivaldybės, Švietimo skyriaus, Kuršėnų Pavenčių mokyklos direktorės padėkos raštai.

Kuršėnai darėsi artimi, savi, o Pavenčių mokykla – ne tik darbovietė, bet tarsi antrieji namai. Daugelis Stasio Stugio džiaugsmų, rūpesčių, laimių ir nelaimių, pasiekimų ir nusivylimų buvo susijusių su mokykla. Ir nieko nepadarysi – gyvenimas yra dosnus visokių spalvų ir visokių atspalvių. Toks jau jis, tas vienintelis ir visiems duotas tik vieną kartą, – gyvenimas, kuriame kiekvienas mes įsirašome vis kitaip.

Kokius įrašus gyvenime paliko Stasys Stugys? Jis buvo linksmas, nuoširdus, turintis savo tvirtą poziciją žmogus. Pasižymėjo didžiule tolerancija. Ne veltui Pavenčių mokykloje vadovavo Tolerancijos centrui, buvo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisijos narys.

Darbų ir rūpesčių Stasiui Stugiui netrūko. Galėjai jį pamatyti tinklinio aikštelėje, kur žaidė Šiaulių rajono tinklinio veteranų komanda. Galėjai sutikti Ventos upės pakrantėje ar prie kitų Lietuvos upių ir ežerų su meškere. Mėgo žvejoti, labai gerai išmanė žvejybos gudrybes, subtiliai jautė gamtos grožį, gėrėjosi jos spalvomis ir garsais. Gal įgimtas tas subtilus gamtos pojūtis, gal atsineštas iš gimtųjų Bijotės apylinkių…

Sunku įsivaizduoti, kad nuo šiol nebematysime mielo Stasio teatro scenoje. Per beveik penkiolika metų daug įspūdingų vaidmenų jis sukūrė su Šiaulių rajono kultūros centro mėgėjų teatru „Mozaika“. Trūks, labai trūks teatro mozaikoje jo asmenybės, jo stipraus balso, vyriškai tvirto stoto ir subtiliai perteikiamo humoro.

Daug mūsų, labai daug esame nuliūdę ir nusiminę kartu su Stasio žmona Alma, dukra Živile, sūnumi Karoliu, su velionio artimaisiais ir draugais. Nelengva išlydėti amžinybėn žmogų, kurio mums labai reikia, kurio visada trūks, kurio pasigesime visur, kur jį matydavome, kur su juo kalbėdavomės arba kur paprasčiausiai ištardavome: labas, Stasy…

Deja, šiandien sakome: sudie, Stasy… Tegul gimtinės žemelė Tave motiniškai priglaudžia…

Mišios rytoj, sekmadienį, 8 val. ryto Kuršėnų bažnyčioje. Karstas išnešamas iš Anapilio gedulo namų 14 val., laidosime Bazilionų kapinėse.

Komentuokite

Pamokų laikas

1 pamoka 8:00-8:45
2 pamoka 8:55-9:40
3 pamoka 9:55-10:40
4 pamoka 11:00-11:45
5 pamoka 12:05-12:50
6 pamoka 13:00-13:45
7 pamoka 13:55-14:40

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai