Bus draudžiama mokyklos teritorijoje rūkyti ir turėti elektronines cigaretes

Posted Publikavo administratorius -> Mokiniams, Mokytojams, Tėvams     Comments Komentarų nėra
Rgp

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas reaguodamas į sunerimusios visuomenės, ypač mokyklų atstovų, klausimus ir komentarus dėl mokinių elektroninių cigarečių rūkymo, kreipėsi į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministeriją su siūlymu rekomenduoti mokykloms į mokyklos vidaus tvarkos taisykles bei mokymo sutartis įtraukti draudimą rūkyti elektronines cigaretes bei jų turėti mokykloje ir jos teritorijoje. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, remdamasis Pasaulio sveikatos ir kitų tabako kontrolės organizacijų duomenimis, pažymi, kad elektroninių cigarečių sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę, o dėl per dažno piktnaudžiavimo elektroninėmis cigaretėmis yra galimi apsinuodijimo atvejai. Taip pat pažymima, kad elektroninių cigarečių reklama, pasitelkus įžymius žmones, sukuria klaidinantį mados ir saugumo įspūdį. Nerimą kelia ir tai, kad ne taip paprasta įvertinti skysčio, kuriuo pildomos elektroninės cigaretės, sudėtį. Užsienyje jaunimas jau pradeda rūkyti vadinamąsias elektronines suktines – vartoti kanapių veikliųjų medžiagų turintį skystį ar vašką iš elektroninių cigarečių.

Todėl Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pateiktus svarius argumentus, prašo savivaldybių administracijų direktorius pasirūpinti, kad pavaldžių mokyklų vidaus tvarkos taisyklėse būtų nustatytas draudimas mokyklų darbuotojams ir mokiniams rūkyti ir turėti tabako ir elektroninių cigarečių.

Ministro įsakymas