Rugsėjo 26 – Europos kalbų diena

Posted Publikavo administratorius -> Mokiniams, Mokyklos naujienos, Mokytojams     Comments Komentarų nėra
Rgs

Rugsėjo 26 – Europos kalbų diena. Ji švenčiama nuo 2001 metų. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms.

Kalbos svarbą pripažino įvairių laikų iškiliausi mąstytojai, mokslininkai, rašytojai. „Norėdamas pažinti kurios nors tautos papročius, pirma išmok jos kalbą“, – teigė filosofas ir matematikas  Pitagoras.  „Kalba- geriausias tarpininkas užmegzti draugystei ir santarvei“, – sakė  vienas garsiausių humanistų Erazmas Roterdamietis. „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę“,-  pabrėžė didžiausias kovotojas dėl gimtosios kalbos Mikalojus Daukša.

Paminėkime šią šventę dalyvaudami viktorinoje, atlikdami kūrybines užduotis, pagerbdami  tuos, kurie geriausiai supranta užsienio kalbų mokymosi svarbą. Paskatinkime vieni kitus dar kartą atsigręžti ir į gimtąją kalbą.

1. Kaip vadinasi mokslas, tiriantis kalbą?
  2. Kaip vadinasi kalbos variantas, vartojamas tam tikroje teritorijoje?
  3. Kokioms kalbų grupėms priklauso anglų, vokiečių, prancūzų, vokiečių kalbos?
  4. Kokią kalbą sukūrė Lietuvoje gyvenęs  L. Zamenhofas?
  5. Kuo ypatinga pirmoji pripažinimo sulaukusi Solresol kalba?
  6. Kokia tikroji Europos vardo kilmė?
  7. Kiek Europos Sąjungoje oficialiųjų kalbų?
  8. Kurios trys kalbos ES populiariausios?
  9. Kiek vertėjų žodžiu ir raštu dirba ES institucijose?
  10. Užsienio kalbų konferencijoje dalyvavo Anke, Anička, Anic , Giovanni, Janis, Jaak. Iš kokių šalių jie atvyko?
  11. Kaip mokslininkai pavadino kalbą, iš kurios, kaip manoma, kilo Europos kalbos?
  12. Suraskite kalbas gimines remdamiesi žodžiais „ saldus“ ir „ druska“ .
  13. Kokie žodžiai yra patys didžiausi „ klajūnai“?