Gamtamokslinė konferencija “Mūsų pasaulis”

Geg

Gegužės 22 dieną Kuršėnų Pavenčių mokykloje vyko respublikinė specialiojo ugdymo mokinių gamtamokslinė konferencija „Mūsų pasaulis“. Konferencijoje dalyvavo Akmenės rajono Dabikinės, Šiaulių Ringuvos, Panevėžio, Žagarės specialiųjų mokyklų, Šiaulių rajono Žarėnų  ir Kuršėnų Pavenčių mokyklų mokiniai.

Konferenciją pradėjo Kuršėnų Pavenčių mokyklos 1-5 klasių mokinių „Mažasis ansamblis“ (muzikos mokytoja V.Vielavičienė) daina „Mes vaikai“.

Susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino Kuršėnų Pavenčių mokyklos direktorė Janina Banienė, Šiaulių Universiteto  socialinių mokslų (edukologijos) daktarė, docentė Angelija Mačiukaitė,  Šiaulių rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Laima Vasiliauskienė.

Konferencijoje pristatyti stendiniai ir žodiniai pranešimai. „Metų laikai mano piešiniuose“ (mokytoja E.Dilinskienė). „Ekologija ir aš“ (mokytojas A. Mažeika). „Mokyklos aplinkoje gyvenančių paukščių stebėjimas“ (mokytoja G.Lobina) .„Apsilankius Dabikinės parke“ (mokytoja G.Lobina). „Šatrija – viena iš gražiausių Žemaitijos kalvų“( mokytoja J.Saldauskienė). „Ekologija ir aš“ (mokytoja R.Šimonėlienė). „Šeima taupo“ ( mokytojas R. Kaminskas). „Apsidairyk, žvelk giliau, tausok“ (mokytoja V.Liepa). „Augalas – gyvas organizmas“ ir „Vaistiniai augalai“ ( mokytoja V.Pileckienė). „Gamta ir mes“ (mokytojos R.Biknevičienė, R.Kančauskienė).

Vėliau mokiniai atsakinėjo į klausimus: apie paukščius, gyvūnus, vabzdžius, medžius.

Konferencijos pabaigoje daktarė, docentė Angelija Mačiukaitė pasidžiaugė pranešimų įvairove, kiekvieną jų apibendrino.

Konferencijos svečiai džiaugėsi, kad tai ko gero pati pirma gamtamokslinė konferencija mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

Rodos, visi tą dieną supratome, kad Žemę turime tik vieną, todėl privalome ją mylėti ir branginti.

Renginio organizatorės Valda Pileckienė ir Ramunė Markauskienė