Kostas Šilingas atstovavo Lietuvai tarptautiniame konkurse

Geg

Kuršėnų Pavenčių mokyklos 1 a klasės mokinys Kostas Šilingas šių metų gegužės 11 dieną dalyvavo tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse, vykusiame Krymo autonominės respublikos Aluštos mieste (Ukraina). Be Lietuvos atstovų konkurse varžėsi dalyviai iš Estijos, Latvijos, Ukrainos ir Slovėnijos. Moksleivis atstovavo Lietuvai tarptautiniame konkurse, nes balandžio 6 dieną Lietuvoje 1-3 klasių grupėje pelnė prizinę 2 vietą. Tarptautinėse varžybose prizinės vietos užimti nepavyko, tačiau Kostas tikisi to ateityje.

Mintino skaičiavimo konkursas „Matmintinis“ organizuojamas kasmet. Atrankiniai turnyrai vykdomi neakivaizdžiai, t. y. skaičiuojama internetu. Geriausi atrankinių turnyrų dalyviai pavasarį paprastai susirenka Kaune ir išbando jėgas respublikiniu mastu. „Matmintinyje“ gali dalyvauti bet kokio amžiaus vaikai ir suaugę. Skaičiuotojai yra skirstomi į atskiras grupes: 1-3 klasės, 4-6 klasės, 7-12 klasės (mergaitės ir berniukai atskirai), suaugę (moterys ir vyrai atskirai). Kiekvienai amžiaus grupei yra skiriamos atitinkamos mintino skaičiavimo penkiakovės užduotys. Skaičiuojant negalima naudotis skaičiuotuvais ar popieriaus lapu ir rašikliu. Užduotys pateikiamos kompiuteryje, skaičiuotojas turi parašyti teisingą atsakymą. Taškai priklauso nuo teisingų atsakymų skaičiaus ir skaičiavimo tempo. Norintys dalyvauti visą informaciją gali rasti internetiniame tinklalapyje www.miksike.lt arba Facebook‘o paskyroje „Matmintinis“. Kviečiame visus prisijungti ir aktyviai dalyvauti.

Daugiau informacijos galima rasti:

www.miksike.lt