Mokyklos mokinių būrys rungėsi rikiuotės konkurse

Lap

Mokyklos 10a klasės mokinių būrys dalyvavo  Lietuvos mokinių būrių rikiuotės konkurse, skirtame Lietuvos  Kariuomenės dienai paminėti. Konkurse, kuris vyko Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos rajonas), dalyvavo mokinių būriai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šis renginys propaguoja ir puoselėja tautinės savimonės, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės  ir nepriklausomybės vertybes

Mokinai demonstravo rikiuotės elementus vietoje ir žygiuojant , skanduojant ir dainuojant būrio sudėtyje. Juos vertino teisėjų kolegija, sudaryta iš Mokomojo pulko karių, Pilietinės gynybos centro prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovų. Kiekvienas būrys po rikiuotės elementų demonstravimo turėjo galimybę susipažinti su Bazinių karinių mokymų ir žvalgų rengimo programa, apžiūrėti Lietuvos karių ginkluotę, (kai kurie netgi palaikyti savo rankose), aplankyti karo inžinierijos muziejų bei paskanauti kareiviškais pietumis. Visus  sužavėjo  Garbės kuopos karių profesionalus žygiavimas su ginklais ir išradingai atliktos salvės.

Nors mokyklos mokinių būrys konkurse dalyvavo pirmą kartą, savo pasirodymu vertinimo komisijai paliko gilų įspūdį. Mokiniai liko patenkinti šiuo konkursu ir jame patirtais įspūdžiais. Jie pajuto kario kasdienybės sunkumą, būrio bendrumo ir komandos jausmą. Šitaip yra ugdoma jaunimo pilietinė nuostata ginti savo Tėvynę. Gal kuris mokyklos mokinys ir pasirinks kario profesiją. Tai parodys ateitis.

Kūno kultūros mokytoja Regina Jasnauskienė