Projektas „Baltų kiemas. Kalėdos“

Spa

Mūsų protėviams Kalėdų metas ir jo šventės buvo pačios svarbiausios. Kalėdoms žmonės ruošdavosi, turėdavo tik šiam laikotarpiui svarbius ritualus.

Š. m. lapkričio 24 d. mokytojos Renatos Glodenienės pirmokėliai drauge su mokytojos Renatos Biknevičienės specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais mokykloje dalyvavo kūrybinėse-edukacinėse  dirbtuvėse. Užsiėmimus vedė edukatorės Edita, Judita ir Virginija, kurios atvyko iš patyriminio muziejaus „Vikingų kaimo“, Širvintų r.

Projektas skirtas stiprinti vaikų tautinį tapatumą ir ugdyti kūrybiškumą per gyvosios istorijos pasakojimus, amatus ir žaidimus.

Kūrybinėse dirbtuvėse pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vaikų gebėjimų atskleidimui per patyrimą ir 5 pojūčius. Mokiniai lietė, uostė, klausėsi, ragavo, tyrinėjo muziejinius (edukacinius) eksponatus betarpiškai.

Kūrybinėse dirbtuvėse edukatorės su mokiniais tyrinėjo senovės papročius, amatus ir   pasakojimus. Mokinosi dainų, žaidimų, sakmių, burtų, kūrė savo istorijas. Gamino ir ragavo žolelių arbatos, senovinio kalėdinio maisto.

Kiekvienas mokinys kūrybinių amatų dirbtuvių metu susikūrė Kalėdų skrynelę, kurią patys dekoravo baltiškais simboliais. Į skrynelę mokiniai sudėjo svarbiausius šios šventės akcentus: šiaudinį mažą sodelį, žvakę, arbatžolių maišelį, burtus ir papročių „užrašus“. Šias Kalėdų skryneles mokiniai parsineš į namus prieš didžiąsias metų šventes, kur Kalėdų tradicijos atgis dalyvių šeimose.

Mokytojos- Renata Glodenienė ir Renata Biknevičienė