Ar lengva tapti puodžių karaliumi?“

Bir

8a klasė birželio 11-14 d.d. dalyvavo projekte „Ar lengva tapti puodžių karaliumi?“ Dienos prabėgo turiningai ir greitai. Mokiniai naršė internete ieškodami medžiagos apie puodžių karalius, ją apibendrino, sukūrė skaidres. Pora dienų buvo paskirta susitikimams su keramikais Vydmantu Verteliu ir Aiste Jakelaityte. Pateikiame mokinių įspūdžius iš šių veiklų.

Aštuntokų mintys po apsilankymo Kuršėnų puodžiaus V. Vertelio keramikos muziejuje (Projektas „Ar lengva tapti puodžių karaliumi?“)

Karolina M.: Man labiausiai patiko gaminiai, padaryti iš molio. Mačiau labai gražų katiną. Tokių pamokų galėtų būti ir daugiau. Buvo labai gražių senovinių dirbinių. Aš manau, kad puodžių karaliumi tapti labai sunku.

Vismantė M.: Buvo labai įdomi veikla. Mane labiausiai sudomino įvairių priemonių pavadinimai. Supratau , kad molis yra ne tik darbo medžiaga. Kai žiūrėjau į visus tuos puodus, dirbinius, atrodė lyg jie turėtų dvasią. Manau, kad puodžiumi tapti negalėčiau, nes tam reikia daug kantrybės.

Arnoldas Ž.: Labiausiai patiko juodoji ir baltoji keramika. Patiko gaminiai iš įvairių spalvų molio. Iš tiesų sudomino keramika, dekoracijos ir įvairių spalvų glazūra. Spalvų kombinacijos buvo tiesiog neįtikėtinos. Tikrai kažkas nepaprasto gali gautis sumaišius įvairias spalvas. Tai yra tiesiog tikras menas, slypintis spalvų mozaikoje ir kantrybėje. Manau, kad išlaikyti puodžių karaliaus titulą yra sunkiau, nei tapti puodžių karaliumi. Tai turėtų būti ilga kelionė, pilna sėkmių ir nesėkmių, bet be nesėkmių niekad nesužinosi, ką darai blogai.

Era-Viktorija P.: Aš sužinojau daug dalykų apie V.Vertelį, keistų priemonių pavadinimų. Aš manau, kad puodžių karaliumi negalėčiau būti, nes noriu tokios profesijos, kuri susijusi su nuolatiniu bendravimu, šokiu.

Šarūnas S.: Man labiausiai įsiminė, kad Vertelių šeimoje buvo 2 puodžių karaliai. Tai pirmoji tokia šeima Lietuvoje.

Rytis V.: Man patiko Vydmantas Vertelis, kai lipdė iš molio ąsotį. Dar patiko, kai pasakojo apie savo tėvą ir mamą, kurie ir pradėjo puodžių amatą. Man atrodo, kad šis darbas yra labai sunkus.

Rimantas P.: Man patiko Vydmanto Vertelio dirbtuvės ir, kai naujokas atsisėda prie karaliaus staklių, jam su moliu ištepa nosį. Aš puodžiumi nenorėčiau būti, nes turiu kitokių man patinkančių veiklų.

Gustas M.: Man patiko Puodžių karaliaus dirbtuves ir tai, kad leido išbandyti nužiesti ąsotį. Supratau, kad tai nelengva. Mažiausia klaida sugadino visa mano darbą, todėl žinau, kad reikia daug praktikos ir kantrybės.

Donatas P.: Man patiko V. Vertelio puodžių muziejus, ten buvo labai daug įvairių dirbinių, (mažų ir didelių). Mane labai nustebino, kad visus šiuos darbus padarė tik du žmonės.

Justinas Š.: Man labiausiai patiko pats procesas. Kai stebėjau, viskas atrodo vyko lyg akimirksniu, ir tai mane labai sužavėjo. Taip pat labai patiko puodžiaus Vydmanto dirbtuvės, jos buvo labai tvarkingos ir prižiūrėtos.

Refleksija po apsilankymo Kuršėnų kūrybos namuose (Projektas „Ar lengva tapti puodžių karaliumi?“)

Karolina.M.: Vakar mes žiedėme,  aš  dariau lėkštę iš molio. Man labai patiko visa tai daryti. Manau, kad  žiedimas yra sunki profesija, nes jai reikia  daug kantrybės ir sveikatos.

Vismantė M: Vakar kūrybos namuose išbandėme savo jėgas žiedime. Buvo nuostabi patirtis, niekada nemaniau, kad man patiks dirbti su moliu, bet vakar pamačiau šio darbo kitą pusę ir tai man atrodė nepakartojama.

Arnoldas Ž.: Kūrybos namuose, kai rodė, kaip žiesti, atrodė lengva, bet pačiam dirbant, viskas buvo kitaip. Tai iš tikrųjų reikalauja įdirbio. Ne tik įdirbio, bet ir kantrybės. Vieniems geriau pasisekė, kitiems blogiau. Tai yra savaime suprantama. Buvo daug pasirinkimų, ką daryti su moliu. Tik reikia jausti molį ir būti ramiam.Viskas vyksta vienu metu, tik reikia neskubėti ir galvoti.

Šarūnas S.: Kūrybos namuose man sekėsi gan neblogai, man patiko žiesti. Šiek tiek nesigavo, bet aš nenuliūdau , nes tai mano pirmas kartas. Nenorėčiau būti puodžiumi, nes tai man  nuobodus darbas. Beje, šiam darbui reikia labai daug kantrybės, kurios daug neturiu.

Era.P: Vakar kūrybos namuose sekėsi gerai, man patiko žiesti. Atrodė, kad taip lengva, bet reikia turėti daug jėgų, ištvermės. Norėčiau vėl kada nors nueiti ir pabandyti dar kartą.

Rimantas P.: Vakar kūrybos namuose man patiko gaminti iš molio staklėmis, padariau visai gražų darbą. Buvo ne taip lengva, kaip atrodė  iš pradžių.

Rytis V.: Kūrybos namuose man labai patiko žiest iš molio.

Žilvinas.: Man patiko kūrybos namuose žiesti iš molio. Aš pabandžiau ir man patiko.

Mokytojos Zita G. ir Dalia S.