Sėkmės, Urte!

Gru

Pasibaigė tradicinis jaunųjų poetų konkurso Stasio Anglickio premijai gauti finalinis etapas. Į popietę ,,Plunksną nuplukdė laikas“ Stasio Anglickio mokykloje susirinkę jaunieji Šiaulių rajono kūrėjai, jų tėveliai ir mokytojai nekantriai laukė rezultatų. Kaip smagu buvo išgirsti, kad mūsų 8a klasės mokinė Urtė Kiriliauskaitė tapo laureate – vėl  pelnė pirmąją vietą! Jai teko  rėmėjų dovanos  ir piniginė premija. Tai jau ketvirtoji Urtės pergalė šiame konkurse ir trečiąkart  laimėta pirmoji vieta 5-8 klasių grupėje. Džiaugiuosi darbščia ir talentinga mokine, tikiu, kad dar ne kartą apie ją išgirsime ir skaitysime Urtės  poezijos knygas. Tvirtai laikyk savo sėkmės plunksną ir perduok gimtosios kalbos skambesį ir žavesį visiems!

Kad geriau įsivaizduotume, kokia Urtės poetinė kalba, paskaitykime vieną eilėraštį iš ciklo ,,Gyvenimas daugiau nei poezija”, jis kaip tik  tinka laukiant pagrindinių žiemos švenčių.

P.15

Gyvenimas – daugiau nei poezija.

Tai gruodžio dvasia pavadintas

Iš kambario atsklidęs mandarinų kvapas,

Apdairios mamos paslėptas po egle.

Tai šaltą vakarą į kietą žemę

Trinksintys batai, sniegu apnešti,

Kai šypsodamasis klausai bažnyčios varpo

Ir sužvarbusias rankas kišenėse slepi.

Stebuklinga Advento dvasia

Pakeri lyg pirmosios žiemos snaigės.

Uždegusi vaškinę žvakutę lange

Pamoji kaimynui ir sužnabždi: „Kalėdos“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalia Lipskienė