STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimen.tas“

Lap

Kuršėnų Pavenčiu mokyklos – daugiafunkcio centro 3b klasės mokinių komanda: Šarūnas Neverdauskas, Ermita Sparvelytė, Vilija Kuzavkovaitė, Emilija Mendelytė, Airidas Grabauskas dalyvavo STEAM mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“, kurį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bei STEAM srities dalykų mokytojų asociacijos. Šiais metais pirmą kartą dalyvavo ir pradinių klasių mokiniai – konkursu siekiama skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslus nuo pat mažumės.

Mokiniai atliko kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – kūrė idėjas, formulavo hipotezes, kėlė tikslą ir uždavinius, savo eksperimentus fotografavo ir filmavo, o konkursui pateikė ne tik atlikto tyrimo aprašą, bet ir atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą atskleidžiančius kurtus trumpus filmukus (https://youtu.be/FZ5Z0r_3980).

Iš 48 pateiktų darbų buvo atrinkti 20 geriausių. Mūsų komandos eksperimentas „Kuris kamuolys nuriedės toliau?“ užėmė 3 vietą. Smagu mokytis, o dar smagiau, kai galima sudalyvauti konkurse ir net laimėti!

Pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Aušra Dunauskienė ir Renata Glodenienė