Sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas

Bal

Kovo mėnesį Pavenčių vidurinės mokyklos VI – VII klasių mokiniai vykdė ilgalaikį  projektą „Kai sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas“. Pagrindinis šio projekto tikslas – kurti ir puoselėti mokykloje sveikos gyvensenos tradicijas.

Tai – jau ketvirtasis respublikinio projekto SVEIKATIADA mokyklinis projektas.

Pagal iš anksto paruoštus nuostatus,  VI – VII klasių mokiniai turėjo atlikti po dvi užduotis.

I užduotis:  klasės mokinių komanda, sudaryta iš 5 – 7 mokinių rinko bei  kūtė mįsles, patarles, linksmus ketureilius, pasakas, pasakėčias  apie įvairius maisto produktus iš sveiko maisto pasirinkimo PIRAMIDĖS.

Apipavidalino surinktą medžiagą ir sudarė A4 formato dydžio knygelę bei sugalvojo pavadinimą.

II užduotis: klasės mokinių komanda, sudaryta iš 4 mokinių, pagal sveikos mitybos principus sudarė 1 savaitės valgiaraštį.

Pradinių klasių mokiniai piešė ir kirpo vandens lašiukus bei rašė ant jų pasižadėjimus taupyti vandenį. Organizuotas piešinių  konkursas „Linksmosios daržovės“,  „Mano mieliausias arbatos puodelis“.

Vertinimo komisija, kuriai vadovavo mokyklos direktorė Janina Banienė, geriausiais pripažino VIa ir VIIa klasių  konkursinius darbus. Šių klasių komandoms atiteko pagrindiniai prizai ir padėkos. Padėkomis buvo apdovanotos visos projekto „Kai sveikas maistas, nereikalingas ir vaistas“ VI -VII klasių komandos, savo kūrybiškumu, išmone ir žiniomis apie sveiką gyvenseną nustebinusios ne tik vertinimo komisiją, bet ir savo draugus.

Sveikatingumo mokyklėlės vaikai įsteigė „vitaminingąjį“ prizą aktyviausiai klasei. Jis atiteko VIa klasės mokiniams.

Mokytoja Estera Matulevičienė dalyvius pakvietė į linksmą sveikos gyvensenos protmūšį „Skanaus“

Dalyvių apdovanojimus baigė mokytojos Ritos Radavičienės „Zumba“ mankštos šokėjų grupė. Ji ne tik išjudino visus projekto dalyvius, bet ir išradingai pademonstravo  sveikos mitybos piramidę, kurią apjuosė „gyvi“ vandens lašiukai – pradinukai.

SVEIKATIADOS maratonas mokykloje tęsiasi. Balandžio mėnuo – šokio mėnuo. Ar dar yra abejojančių, kad „sveikai gyventi – linksmiau“?!

Dėkojame mokyklos bendruomenei už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą, organizuojant projektinę veiklą.

Sveikatiados ambasadorė mokykloje

Rima Klenauskienė