Šeima. Giminė. Tradicijos.

Lap

Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios dorumo priklauso visos didelės žmonių visuomenės saugumas.

F. Adleris

Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai, 1 – 6 klasių mokiniai spalio 27 dieną į mokyklą rinkosi vietoj knygų nešini šeimos albumais, įdomiomis šeimų istorijomis, mamų keptais pyragais, kvapniomis arbatžolėmis.

Netradicinio ugdymo diena „Šeima. Giminė. Tradicijos.“ prasidėjo UPC filmo „Aš, mano šeima ir Lietuvos istorija“ peržiūra. Vėliau, kol mažesnieji piešė savo šeimas, 3 – 4 klasių mokiniai „dairėsi“ po Lietuvos žemėlapius, ieškodami vietovių, kur gyvena jų artimiausi giminaičiai.

Lygiai dešimtą valandą visose klasėse prasidėjo tautinių juostų „audimas“. Susipažinę su juostų pavyzdžiais, mokiniai piešė ornamentus, o vėliau  – suklijavo savo klasės piešinius į vieną ilgą juostą ir ją išmatavo. Kiek emocijų ir nuostabos sukėlė visų „išaustų“ juostų sujungimas į vieną 1 – 4 klasių juostą, kurios bendras ilgis – 46m 80cm.

Netrukus klasėse pakvipo pyragais ir arbata. Iš suneštų vaišių paaiškėjo, kad mūsų močiutės labiausiai mėgsta mėtų arbatą, o mamos dažniausiai kepa obuolių pyragus.

Pirmokės Akvilės ir trečiokės Aurelijos močiutė Lina padarė tikrą staigmeną. Ji sukvietė anūkių klasės draugus prie bendro didelio stalo, ant kurio garavo gardi moliūgienė, kvepėjo šiltučiai močiutės kepti duonytės kepaliukai.