Mūšos tyrelio pažintiniu taku

Spa

Rugsėjo 27 dieną minima Pasaulinė turizmo diena. Simboliškai sutapo, kad tą dieną 9a klasės mokiniai, jų auklėtoja Alma  bei geografijos mokytoja Estera vyko į Joniškio rajono Žagarės regioninį parką, kuriame tyvuliuoja Mūšos tyrelis, kitaip pelke vadinamas, paskelbtas telmologiniu draustiniu.

Keliaudami 3,6 km ilgio Mūšos tyrelio pažintiniu taku, kuris pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje lentų takas, gėrėjomės rudenėjančia gamta, bet labiausiai akį traukė savitas pelkės kraštovaizdis, skurdžios pušelės, savitą kvapą skleidžiantys gailiai, žalias kiminų paklotas, tiltai grybų, keisti, nematyti vikšrai. Šiame take įsteigta 11 stotelių: apžvalgos bokštas, skirtas pelkės bioįvairovei stebėti, Miknaičių ežeras, Tyrelio akmuo, informaciniai stendai, legendomis apipinta koplytėlė, buvusi partizanų stovyklavietė ir kt. Keliaudami pažintiniu taku, mokiniai atliko įvairias užduotis ir tokiu būdu rinko informaciją geografijos bei dailės pamokoms.

Pamokos gamtoje – puiki galimybė įgyti žinių, panaudojant visas jusles – regėjimą, uoslę, klausą, lytėjimą. Tokiu būdu ugdomas pastabumas, ekologinis sąmoningumas, meilė gamtai. Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.  Skaitykime ją ir mėgaukimės!

Mokytoja Estera