Mokykloje šėlo šokėjai

Bal

Kovo 17 dieną  Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla knibždėte knibždėjo nuo šokėjų gausybės.  Nuo ryto visi rinkosi į  šiuolaikinio šokio seminarą mokiniams ir mokytojams, kurį vedė puikiai Lietuvoje žinomi šokio mylėtojai iš Vilniaus: Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius bei Gaudrė Kazlauskaitė. Na,  o popiet,  čia pirmą kartą vyko Respublikinis šiuolaikinio šokio solo šokėjų konkursas „IŠ ORO 2012“.  Į jį užsiregistravo 18-ika  12-18 metų dalyvių iš įvairių Lietuvos vietovių. Konkurse dalyvavo 5 kuršėniškiai:  Karolis Rusteikis,  Samanta Vaitekūnaitė, Kazys Miežetis, Orinta Šulskytė ir Dovilė Rudnickaitė. Konkursantų laukė piniginiai prizai ir įvarios dovanėlės. Šokėjus vertino ypač autoritetinga komisija: seminaro lektoriai Airida, Laurynas bei Gaudrė. Dar viena vertinimo komisijos narė – Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė.

Konkursas buvo suskirstytas į tris etapus. Pirmajame etape dalyviai turėjo pristatyti savo namų darbą – iki 2 min. trukmės paruoštą  save reprezentuojantį šokį. Antrajame etape šokėjams reikėjo  improvizuoti pagal organizatorių pateiktą muziką. Teko šokti skambant įvairių šokių stilių -  hip-hop, contemporary, charakterinio, R&B, Lotynų Amerikos ir kt. – muzikai. Pasibaigus šiam etapui, buvo mestas iššūkis vertinimo komisijai. Jų buvo paprašyta parodyti, kaip gi jie moka improvizuoti pagal tuos pačius konkurso muzikos takelius.  Tikrai buvo smagu ir įdomu stebėti, kaip šokio virtuozai Airida, Laurynas ir Gaudrė šėlo šokių aikštelėje. Jų pasirodymas sulaukė garsių žiūrovų ovacijų ir palaikymo. Po antrojo etapo, komisija konkurse paliko tik pusę dalyvių. Trečiajame etape liko 9 solo šokėjai. Šio etapo užduotis – komisijos narių Airidos ir Lauryno išmokytos choreografijos atlikimas. Šią choreografiją konkurso dalyviai mokėsi tą pačią dieną, šokių seminaro metu. Komisija net kelis kartus prašė konkursantų kartoti išmoktą choreografiją, kol pilnai įsitikino, kas gi vertas apdovanojimų.

Susumavus rezultatus, I vieta skirta Viktorijai Urbonaitei, 18 metų šokėjai iš Tauragės moksleivių kūrybos centro studijos “Saiga”. Ji taip pat buvo nominuota dvejose kategorijose: “Įspūdingiausias namų darbas” ir “Originaliausia šokio improvizacija”.

II vietą laimėjo kuršėniškė Orinta Šulskytė , 16 metų, Pavenčių vidurinės mokyklos šokių grupės „Wake Up“ šokėja. Ji gavo nominaciją „Publikos favoritas“

III vietos laimėtoja paskelbta Ernesta Žaromskytė, 15 metų, Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos šokių kolektyvo “Pajūris” šokėja.

Nominaciją “Improvizacijos virtuozas” vertinimo komisija paskyrė Liutaurui Treščenkinui, 17 metų, šokėjui iš Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro.

Specialų konkurso prizą “SUPER palaikymo komanda” laimėjo Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos kolektyvas, kuris palaikė savo dalyvę Indrę Mačiūtę. Ši palaikymo komanda namo išsivežė konkurso rėmėjų UAB “Labnora” iškeptą tortą.

Renginio dalyviai ir žiūrovai, kupini gerų emocijų, skirstėsi ir dalinosi savo lūkesčiais, jog šis renginys suorganizuotas pirmą, bet tikrai ne paskutinį kartą, ir  kad jie,  be abejonės,   dar kartą norės čia atvykti.

Mes, renginio organizatorės Aneta Saliamonavičė ir Gintarė Pučinskienė, esame laimingos, jog pavyko įgyvendinti savo idėją. Atsižvelgdamos į dalyvių ir svečių pastabas,  ištaisysime trūkumus, viską  patobulinsime ir kitąmet  vėl sukviesime šokio mylėtojus į Kuršėnus. Šokėjai, pustykitės padus!!!!