Europos kalbų diena

Rgs

Rugsėjo 26-ą dieną minima Europos kalbų diena. Šią dieną visi europiečiai raginami atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę ir susimąstyti apie tai, kaip svarbu mokytis užsienio kalbų. Džiaugiamės, kad mokykloje tą dieną vyko daug gražių renginių.

Visi mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti tą dieną vilkėti drabužius su užrašais įvairiomis kalbomis. Be abejo, populiariausi buvo užrašai anglų kalba, tačiau radome ir rūbų su užrašais lietuvių bei prancūzų kalbomis. 5-9 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas kūrė užrašus savo marškinėliams pasirinkta Europos kalba. Jų parodą galite pamatyti 322 kabinete.

Antrokai susipažino su Europos šalimis bei kalbomis, klausėsi ir bandė patys pasakyti „labas“ įvairiomis kalbomis. Trečiokai sužinojo, kaip sakyti „ačiū“ skirtingomis kalbomis, išsirinktus žodžius užrašė ant balionėlių. Ketvirtokai mokėsi ištarti frazę „Aš tave myliu“ įvairiomis kalbomis. Pasirinkta kalba užrašė frazę ant širdučių.

Be to, pradinių klasių mokiniai kartu su mokyklos psichologo asistente kalbėjosi apie kūno kalbos svarbą tarpusavio bendravime, įvairių gestų reikšmes bei kaip galima be žodžių parodyti savo emocijas. Vaikai puikiai įsijautė ir sugebėjo pavaizduoti įvairias situacijas, kur kalbėjo ne žodžiai, o kūnas. Visa tai buvo užfiksuota nuotraukose, kurios buvo sudėtos į žaismingą plakatą.

Mokytojai buvo pakviesti pasitikrinti savo žinias apie Europos kalbas, pagilinti savo žinias apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes su programa „eTwinning“ ir net prisijungti prie projekto „Знать много языков – значит иметь много ключей к одному замку“.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie Europos kalbų dienos minėjimo mokykloje ir kviečiame pasidžiaugti akimirkomis.

Staselė Riškienė