Judumo savaitė Pavenčių mokykloje

Rgs

Rugsėjo 16 – 22 dienomis visoje  Europoje skelbiama judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos tikslas – skatinti miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsias“ transporto priemones ir kviesti gyventojus jomis naudotis.

Kuršėnų Pavenčių mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai savaitę pradėjo integruotų pamokų ciklu „(Ne)išrask dviračio“. Nelengvo darbo ėmėsi pradinukai. Jiems teko įkalbėti tėvelius automobilius pakeisti į keliones pėsčiomis, dviračiais, riedučiais ir pasirašyti draugišką „Šeimos sutartėlę“.  Ankstų pirmadienio rytą, garaže palikę šeimos automobilį, dviračiais į mokyklą atriedėjo antrokas Vytis su tėveliu Rimantu ir užregistravo pirmąją sutartėlę. Netrukus apie šeimų susitarimus prisijungti prie judumo savaitės akcijos pranešė ketvirtokai, trečiokai ir net pirmokėliai.

Judumo savaitę tęsia akcija „Apeik savo mokyklą tiek kartų, kiek metų joje mokaisi“. Kviečiame prisijungti ir primename, kad rugsėjo 22-ąją, minint Dieną be automobilio, mokykloje sieksime „Dviračių rekordo“.

Organizatoriai