Integruotas dalyko ir vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose

Rgs

Rugpjūčio 24 – 25 dienomis  Kuršėnų Pavenčių mokyklos vokiečių kalbos mokytoja  D. Sviensienė ir matematikos mokytoja R.  Gedaminskienė  dalyvavo projekto „Integruotas dalyko ir vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose” seminare.  Jau dvejus metus Vilniaus Goethe‘s institutas vykdo projektą „CLILiG@Litauen“. Mokytojų komandos, kurias sudaro vokiečių kalbos ir chemijos arba biologijos mokytojai, sėkmingai dirba visoje Lietuvoje ir integruoja gamtos mokslų turinį į vokiečių kalbos pamokas arba vokiečių kalbą – į biologijos ir chemijos pamokas. Į šias dirbtuves  įsijungė matematikos, fizikos, dailės ir vokiečių kalbos mokytojų poros, dirbančios toje pačioje mokykloje.

Per seminarą mokytojos susipažino su metodine medžiaga, skirta  vokiečių ir matematikos dalykų integracijai, naujais mokymo(si) būdais ir metodais. Šių dalykų integracija padės mokiniams ugdyti bendradarbiavimo, tolerancijos, kritinio bei kūrybinio mąstymo kompetencijas, tobulinti vokiečių kalbos žinias mokantis matematikos.

Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokytojos D.Sviensienė, R.Gedaminskienė