Savanorystės nauda karjerai

Posted Publikavo administratorius -> Mokiniams, Tėvams     Comments Komentarų nėra
Kov
31

Atrodytų, savanoriška veikla ir karjera – tai du nesuderinami dalykai: neapmokamas darbas kitų labui, o daugumai ir kelias į sėkmę, laimę, net svarbiausias pasiekimas gyvenime. Kaip galima suderinti tokius skirtingus dalykus? O kaip iš savanorystės gauti naudos? Pasaulis juda pirmyn, keičiasi žmonių mąstymas, suvokimas ir požiūris į kai kuriuos dalykus. Pavyzdžiui, į savanorystę. Ji – vis dažniau „praktikuojama“, tampa vis populiaresnė ir vis plačiau pripažįstama ir užtariama pasaulyje.

Jau senokai žinoma, kad užsienio darbdaviai savanorišką veiklą vertina itin gerai. Į žmones, savo CV turinčius įrašą apie savanoriškos veiklos patirtį, dažniausiai žiūrima palankiau ir jiems gauti darbo vietą lengviau. Bet mes gyvename ne Didžiojoje Britanijoje ar Prancūzijoje, o dirbti ir „šaknų įleisti” užsienyje išvažiuoja toli gražu ne kiekvienas, taigi kaip savanoriavimas vertinamas Lietuvoje? Na, o kas geriau žino atsakymą į šį klausimą, negu patys darbdaviai – įvairių įmonių ir įstaigų vadovai?

„Žinoma, įrašas CV apie savanorystės patirtį – pliusas. Ypač, jei žmogus savanoriavo su darbu, kurį norėtų dirbti, susijusioje srityje. Manau, toks savanoris turi daugiau šansų gauti darbą, – sako vienų senelių globos namų direktorius ir priduria, – savanoriavimą pavadinčiau darbo patirtimi. Pats esu sutikęs ne vieną savanoriavusį žmonių slaugos srityje. Jie jau turi šiokios tokios darbo patirties, tad yra „tinkamesni“ darbui už visai nesusidūrusius su tokiu darbu.“

„Kadangi Lietuvos Caritas bendrijos veikla apie 90% grįsta savanorių darbu, įrašas apie savanoriavimo patirtį kandidato į darbuotojus CV mums yra itin svarbus, nes parodo kandidato pilietinį sąmoningumą, iniciatyvumą ir jautrumą socialinėms/humanitarinėms problemoms“, – sako Lietuvos Caritas generalinis direktorius kun. Robertas Grigas. „Savanoriavimo patirties turinčiam asmeniui yra daugiau šansų gauti darbą mūsų organizacijoje, jeigu – priklausomai nuo pareigybės, į kurį kandidatuojama – asmuo turi pakankamą profesinę kompetenciją srityje, kurioje ketina dirbti.“

„Įrašus apie savanoriavimą visada pastebiu, tačiau reikia pripažinti, kad tai daugiau pasako apie patį žmogų. Savanorystė tikrai gali pagelbėti įsidarbinti, jei pareigos bus tiesiogiai susijusios su savanoriškos veiklos metu įgytais įgūdžiais, pavyzdžiui, slauga, žmonių ar gyvūnų priežiūra ir t. t.“, – teigia vienos reklamos agentūros direktoriaus pavaduotoja.

Dar vienas būdas „pasipelnyti“ iš savanoriavimo – jį „paversti“ savo oficialiu darbu. Nemažai organizacijų ir įmonių būtent taip atsirenka darbuotojus – kviesdami savanoriauti savotiškai išbando potencialų darbuotoją. Jei šis daug laiko paskiria savanoriavimui, pareigingai atlieka savo darbą ir yra motyvuotas, darbdaviai neretai patiki tokiam žmogui naujas, oficialias darbuotojo pareigas.

Na, o ką gi įrašas apie savanorystės patirtį turintį žmogų pasako darbdaviui? „Savanoriaujantys žmonės yra atviresni, bet kartu ir sunkiau prisitaikantys prie darbinių sąlygų. Šie žmonės labai mėgsta laisvę (visapusišką), o praktiškai kiekvienas darbas turi savas „žaidimo“ taisykles, kurių tiesiog privalu laikytis“, – teigia vienos reklamos agentūros direktoriaus pavaduotoja. Bet taip pat savanoriaujantis žmogus turėtų būti geras savo laiko, dienotvarkės „sekretorius“, sugebantis atrasti laiko tokiai veiklai. Šis žmogus turėtų būti ir komunikabilus, veiklus, aktyvus – ne visiems tinka ir patinka padėti kitiems, neprašant atlygio. Be to, savanoris tikrai turės gerą žinių ir patirties „bagažą“ toje veiklos srityje, kurioje savanoriavo. Ne veltui kai kurie, o gal ir dauguma, savanorystę laiko neoficialia stažuote, darbo patirtimi. Ir jie tikrai teisūs.

Taigi jei turi trupinėlį laiko ir nesi pernelyg apsikrovęs mokslais, studijomis ar kitais darbais darbeliais, „griebk savanorystę už ragų“! Galbūt ne kiekvienas darbdavys atsižvelgs į tavo patirtį, galbūt ne kiekvienas supras, bet bent jau įgausi patirties – darbo ar gyvenimiškos – bei lengviau susitvarkysi oficialiai dirbdamas toje srityje. Galų gale savanorystė – puikus kontaktų užmezgimo būdas ir gera proga susirasti taip gyvenime praverčiančių pažinčių. Viena yra aišku – šiandien geram darbui pašvęsta valanda rytoj atsipirks su kaupu.

Sužinok daugiau apie savanorystę: http://www.zinauviska.lt/lt/savanoryste/kas-tai

Komentuokite

Pamokų laikas

1 pamoka 8:00-8:45
2 pamoka 8:55-9:40
3 pamoka 9:55-10:40
4 pamoka 11:00-11:45
5 pamoka 12:05-12:50
6 pamoka 13:00-13:45
7 pamoka 13:55-14:40

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai