Konferencija ,,Paukščių įvairovė‘‘

Vas

2016 m. vasario 25 d. Kelmės r. Vidsodžio pagrindinėje mokykloje vyko konferencija, kurios tikslas – skatinti mokinius aktyviai domėtis Lietuvoje gyvenančių paukščių įvairove, analizuoti ir tyrinėti jų ypatumus. Konferencijai pranešimą tyrimą ,,Nykštukas – mažiausias mūsų stebėtas paukštelis‘‘ ruošė 7 b klasės mokinės Ieva Poškutė, Ema Sutkutė, Paulina Petkutė (mokytoja D. Šiušienė). Bendrabutyje gyvenantys mokiniai, laisvalaikiu mokydamiesi gamtoje ir iš gamtos, paruošė pranešimą ,, Šalia mūsų esantys paukščiai‘‘, kuriuos fotografavo prie mokyklos, Daugėlių pušyne, Ventoje, išvykos į Palangą metu. Kaip neparodysi savo pirštininių ir lazdelinių lėlių – paukščių, todėl mokinukai sušoko ,,paukščių šokį‘‘ (auklėtoja R. Poškienė).

Pranešimus ruošė ir pristatė mokiniai iš Kelmės rajono mokyklų, Kuršėnų kūrybos namų. Įdomiu pasakojimu apie paukščių įvairovę, nutikimus gamtoje, prisiminimais iš ankstesnių laikų, kai miškuose buvo sutinkama daugiau rūšių paukščių, dalijosi Pašilėnų medžiotojų būrelio vadovas R. Merkelis bei Šaukėnų girininkijos girininkas V. Mušauskas. Mokiniai iš miškininkų išgirdo ir tai, jog Lietuvoje jau yra užklydusių pelikanų, padaugėjo jūrinių erelių, šikšnosparnių. Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti Vidsodžio mokyklos padėkomis, kartu pasivaišino ir aptarė konferencijos rezultatus. Konferencija buvo suorganizuota informatyviai, dalyviai sutikti nuoširdžiai, todėl mokiniai pasisėmė žinių apie paukščius, patyrė džiugių emocijų.

Rasa Poškienė