Dailės olimpiada „Mano namai“ 2016

Vas

Namai – paprastas, kasdienėje kalboje dažnas žodis. Namai – gyvenimo ratas su įpročiais ir papročiais, giminystės ir kaimynystės ryšiais, pastangomis kurti jaukumą ir gerovę. Tai ta vieta, kur prasideda kiekvieno žmogaus gyvenimo kelionė po pasaulį, vieta, kur gera ir kur esi laukiamas, kur jauti rūpestį ir globą, vieta, į kurią nuolat sugrįžtama.

Tokia šių metų dailės olimpiados tema. Atrodo – labai paprasta, o kartu – labai sudėtinga, įdomi ir artima. Skatino moksleivius ieškoti savo kūrybinio kelio ir atskleisti meninės raiškos gebėjimus. Mokiniai turėjo ieškoti savosios meninės tiesos, drąsiai rinktis mėgstamą vaizdavimo būdą nuo realistinio iki abstraktaus ar remtis asmeniškai svarbių simbolių sistema.

Dailės olimpiada jauniesiems kūrėjams sužadino vaizduotę ir suteikė  prasmingų idėjų kūrybai, įdomių ieškojimų, asmeninių atradimų ir kūrybinės sėkmės atskleidžiant pačias įvairiausias, netikėtas ir savitas Namų istorijas.

Olimpiadoje dalyvavo dvidešimt keturi 8- 10 kl. mokiniai. Kiekvienas labai savitu stiliumi ir braižu. Kūrybiniams darbams rinkosi skirtingas technikas, priemones – tapė, piešė, karpė… Su įkvėpimu mokiniai dirbo 3-4 valandas.

Išrinkti pačių originaliausių autorių darbus, su kuriais jie dalyvautų rajoninėje dailės olimpiadoje, tikrai nelengva užduotis vertinimo komisijai.

Rajoninėje 8-12 kl. mokinių dailės olimpiadoje mūsų mokyklai atstovavo aštuntokės Ema Mikalauskaitė (8b), Uršulė Kunickytė (8b) ir Viltė Žemalytė (8a). Mergaitės pasirodė labai gerai, sukūrė puikius darbus, įgijo patirties ir kūrybinės drąsos, pademonstravo savito braižo meninius gebėjimus.

Dailės mokytoja Alma Stugienė